Vianoce porubských dôchodcov.

Vianočný čas je nielen stretnutím rodín, ale aj dobrých priateľov. Takto – v príjemnej atmosfére - sa aj tohto roku na Luciu v piatok 13.12. 2019 stretli členovia Jednoty dôchodcov v Závažnej Porube.

Slávnostnú atmosféru navodil program, ktorý pripravila tanečná skupina Seniorka. Slovom ho sprevádzala Elena Chovanová, vlastné verše zarecitovala Katarína Devečková a v nových choreografiách Sneh a Biela krajina sa predviedli všetky členky skupiny. (K výslednému dojmu prispela aj nová svetelná a zvuková technika, za čo veľmi ďakujeme hlavne svetelnému majstrovi Vladkovi Bróskovi).

Príjemným prekvapením bola účasť najmladších občanov obce, ktorí zavinšovali prítomným. Spoločne s Miškom, Liankou, Vikinou a Jakubom sme si potom v krásnej pokojnej atmosfére všetci zaspievali nádhernú pieseň Tichá noc, svätá noc.

To však nebolo všetko. Veď naše šikovné kuchárky navarili výbornú hriatu a kapustnicu a tak po slávnostných príhovoroch predsedníčky Dariny Majeríkovej a starostu Pavla Beťku sme to všetko mohli ochutnať a zotrvať v družnej debate. Predvianočný čas našich dôchodcov priniesol mnoho dojmov, vyrozprávaných príbehov a úsmevov.

Nech táto priateľská atmosféra v zdraví a spokojnosti sprevádza našich dôchodcov i naďalej. Pokojné a požehnané sviatky všetkým.

Text: -Elena Chovanová-, foto: -dm-

 Fotogaléria:

 ©2019,-webm-